Bude vláda, aj vďaka klamárskym idiotským prostitútkam, červená?

Autor: Michal Kolčák | 13.1.2012 o 14:18 | (upravené 13.1.2012 o 14:25) Karma článku: 10,86 | Prečítané:  2030x

S blížiacim sa dátumom parlamentných volieb sa priamo úmerne zvyšuje počet „reprezentatívnych" predvolebných prieskumov. Väčšina opäť ohlasuje expremiéra Fica za ich jasného víťaza.

 

Zaujímavé je sledovať, pomaly sa rozbiehajúcu predvolebnú kampaň. Hlavne jeden jej neprehliadnuteľný fakt. Na podobné kampane idú nemalé finančné prostriedky, ktorými jednotlivé politické subjekty kŕmia reklamné agentúry. Samozrejme, tým najviac vyhovuje vypísanie predčasných volieb. Veď kto by sa nepotešil v ťažkých krízových časoch státisícom eur, zvlášť, keď prichádzajú o dva roky skôr než predpokladali? Faktom je však úmernosť vynaložených financií vzhľadom k percentám v prieskumoch. Dôvod na radosť majú určite v najsilnejšej opozičnej strane. Napriek tomu, že na kampaň nevynaložili žiadne, alebo minimálne financie, prieskumy ich štvrťroka pred voľbami označujú za víťazov.

Odpoveď, ktorá by zdôvodnila úspech, je jednoduchá a šokujúca zároveň. Voľby SMER-u nepomáhajú vyhrať len oslavy Medzinárodného dňa žien, stretnutia v kultúrnych domoch s dôchodcami, hoci tieto akcie majú vplyv na ich cieľovú skupinu, ale dôležitú rolu tu zohrávajú aj úhlavní nepriatelia Róberta Fica. Nemožno mu uprieť zásluhy, ako dokáže využiť vplyv tých klamárskych idiotských prostitútok, ako s obľubou označoval novinárov počas svojho vládnutia.

Ak sú informácie o schopnosti samovlády SMER-u pravdivé, potom očakávať, že parlamentné strany, ktoré vzídu z nasledujúcich volieb dokážu zopakovať prečíslenie z roku 2010, je rovnaké sci-fi ako prijatie reforiem gréckym ľudom.

Predčasné voľby budú kľúčovým momentom. Ich výsledok prinesie odpoveď na otázku, či majú Slováci, naozaj, krátku pamäť a 22 rokov im stačilo na to, aby zabudli čo prináša vláda jednej strany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?