Z tankodromu platené parkovisko

Autor: Michal Kolčák | 21.3.2011 o 11:26 | (upravené 21.3.2011 o 11:43) Karma článku: 6,58 | Prečítané:  2658x

Pokutu za parkovanie na tankodrome dostal nejeden návštevník podnikov na nábreží Oravskej priehrady v Námestove. Na najbližšom zastupiteľstve poslanci rozhodnú, či zrušia platené parkovisko.

Aj takto, podľa mestských policajtov, vyzerá platené parkovisko. Vodiči tu za parkovanie platia  rovnako ako na vedľajšom asfaltovom.Aj takto, podľa mestských policajtov, vyzerá platené parkovisko. Vodiči tu za parkovanie platia rovnako ako na vedľajšom asfaltovom.Michal Kolčák

 

Návštevníci nočných podnikov na Nábreží Oravskej priehrady si našli za sklom nemilé prekvapenie od mestskej polície. Mali sa dostaviť na oddelenie, aby vysvetlili priestupok, ktorého sa dopustili. Dostali blokovú pokutu, pretože tu parkovali bez platného parkovacieho lístka.

Pokuta za tento priestupok je opodstatnená, pretože parkovisko je od minulého roku spoplatnené. Ľudia, ktorí tu parkovali, brali za spoplatnenú len asfaltovú časť parkoviska. V tomto prípade ide o špecifickú situáciu, pretože od miesta, kde sa končí asfaltový koberec, pokračuje voľná plocha s nerovným a neupraveným povrchom. Vodiči nechápu, ako od nich niekto žiada peniaze za parkovanie na pozemku, kde riskujú poškodenie svojho auta. „Vyzerá to tak, že priestor sa stal parkoviskom zo dňa na deň, navyše bez akéhokoľvek upozornenia," myslí si vodič Michal a dodáva: „Pretože od spoplatnenia parkoviska polícia ešte ani raz nekontrolovala autá, ktoré tu stáli. Toto parkovisko nie je označené, ani zákaz parkovať tu nenájdete. Je nenormálne, aby sa za takéto parkovanie platilo rovnako ako za normálne, asfaltové parkovisko"

Pravá ruka nevie, čo robí ľavá?

Ako je to, teda, v prípade pozemku, ktorý svojím vzhľadom pripomína tankodrom? „Je prirodzené, že si majitelia vozidiel vybrali na nábreží priehrady na parkovanie práve tento tankodrom, hoci neďaleko bola ešte voľná asfaltová plocha? Alebo žeby špekulovali vyhnúť sa parkovnému?," zauvažoval pre Oravec prednosta Milan Rentka. Podľa subjektívneho názoru poslanca mesta Rastislava Zanovita sa tento priestor vníma ako parkovisko. O tejto skutočnosti, pravdepodobne, nevedia ani poslanci mestského zastupiteľstva, Za zaujímavý  označil tento postreh Martin Jankuliak, ktorý sa bude o probléme informovať na  Komisií pre verejný poriadok, dopravu a technickú činnosť pri MsZ v Námestove.

Keď meter nemá vždy 100 cm

Ľudia, nielen z Námestova, čoraz častejšie hovoria o zvláštnych metódach mestských policajtov. Vodič, ktorý nechce byť menovaný, mal takúto skúsenosť: Za parkovanie na nábreží priehrady dostal pokutu - až nedávno - hoci tu parkoval pravidelne už dlhšiu dobu. „Keď som sa pýtal, prečo až teraz, policajt dôvodil, že raz sa im pri dokumentovaní parkovania vybili batérie na fotoaparáte, preto nepokračovali ďalej v kontrole, inokedy, že bolo nepriaznivé počasie a nechceli si zablatiť topánky". O reakciu na situáciu sme požiadali  primátora Jána Kaderu. „Ak je to pravda, budem trestať takýchto policajtov," zareagoval primátor. Nie je to však jediná kuriozita, ktorá sa údajne stala v súvislosti s platením parkovného v tomto priestore. Podľa slov zamestnanca jedného podniku na nábreží priehrady mu sám policajt povedal, že pokutový blok, ktorý dali majiteľke jednej prevádzky, môže spomínaná zahodiť. Dostala ho, vraj, len preto, aby prítomní ľudia neprotestovali. „Je to nespravodlivosť. Veď ak je tam značka, platí pre každého. A  v prípade, že s vozidlom na tomto priestore parkuje zamestnanec firmy blízko parkoviska, musí si vybaviť permanentku, na ktorú má podľa Všeobecno-záväzného nariadenia mesta nárok," reagoval primátor. „Uvedené informácie neboli podané náčelníkom,  prípadne hovorcom MsP, preto ich nemožno považovať za relevantné," reagoval náčelník Mestskej polície v Námestove Jozef Balcerčík.

Majiteľ autoškoly, ktorá susedí s týmto pozemkom, tu parkuje na základe neprenosného povolenia, ktoré sa dá vybaviť na mestskom úrade.

Prevádzkari budú platiť

Riešenie celého problému ponúkli samotní prevádzkovatelia. Majú sa dohodnúť na zmluvných podmienkach s Technickými službami mesta Námestovo. „Boli za nami a my sme odovzdali cenník primátorovi, na ktorom sa majú dohodnúť," potvrdil riaditeľ Jozef Pindiak. „Na rokovaní s technickými službami, majiteľmi prevádzok a predsedom Komisie pre verejný poriadok pri MsZ  bol pripravený návrh zmluvy medzi prevádzkovateľmi a technickými službami. Tie, by za poplatky od majiteľov firiem čistili priestory nábrežia. S týmto návrhom idú do najbližšieho rokovania mestského zastupiteľstva," doplnil primátor.

Vodiči si teda musia počkať na rozhodnutie mestského zastupiteľstva. Ak by poslanci zrušili predchádzajúce uznesenie, parkovanie pre osobné automobily na Nábreží Oravskej priehrady by bolo opäť bezplatné.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?