Sumár mestského zastupiteľstva

Autor: Michal Kolčák | 24.5.2011 o 8:47 | (upravené 24.5.2011 o 10:35) Karma článku: 2,81 | Prečítané:  809x

Dňa 23. mája sa v zasadačke mestského úradu konalo zasadanie mestského zastupiteľstva. Prinášame Vám sumár najzaujímavejších momentov.

V zasadačke mestského úradu v Námestove sa o 15:00 začalo zasadnutie mestského zastupiteľstva. S nasledovným programom:

 

1)         Informácie o činnosti MsÚ a  Kontrola plnenia uznesení

Predkladajú: Ing. Milan Rentka - prednosta MsÚ

Ing. Martin Slovík - hlavný kontrolór

 

2)         Schválenie investičných akcií mesta

Predkladá: Ing. Ján Kadera - primátor

 

3)         Rozpočtové opatrenie  č. 1 /2011

Predkladá: Mgr. Emília Nováková - ved. odd. finančného

 

4)         Štatút mestských novín a schválenie členov redakčnej rady

Predkladá: PaedDr. Ján Kozoň, PhD.  - poslanec MsZ

 

5)         Prevody majetku

Predkladá: Ing. Vladimír Natšin - ved. odd. výstavby

 

6)         Interpelácie

Predkladajú: poslanci MsZ

 

V úvode boli poslanci oboznámení s finančným darom 3300 € od nadácie Orange. Tieto peniaze sú určené na výsadbu a úpravu zelene v celom meste. Do novembra tohto roku musia poslanci rozhodnúť, ako využijú tieto prostriedky.

 

Hlavný kontrolór mesta Ing. Martin Slovík po kontrole oprávnenia vyberať parkovné zo strany mesta uviedol nasledovné. Mesto síce priamo parkovné vyberať podľa zákona nemôže. Výberom parkovného by museli poveriť nejakú inú spoločnosť. Mesto však parkovné bude vyberať aj naďalej a beztrestne, pretože na lístku z automatu sa zmení slovíčko PARKOVNÉ za slovíčko NÁJOMNÉ. To znamená, že lístok z parkovacieho automatu, bude mať povahu nájomnej zmluvy medzi mestom a vodičom.

 

V súčasnom volebnom období sa konali tri zasadnutia mestského zastupiteľstva. O vyhotovenie zvukovo-obrazového záznamu sa starala regionálna TV ORAVIA, s ktorou sa mesto dohodlo na spolupráci, za odplatu 100€  za trojhodinový záznam. Keďže niektorým poslancom sa táto suma zdala privysoká, hľadali lacnejšie alternatívy, avšak, táto bola podľa najvýhodnejšia. Lenže zlom nastal, keď sa začala 4 hodina trvania mestského zastupiteľstva, poslanci museli, okamžite riešiť vzniknutú situáciu, či má kameraman odísť, alebo pokračovať. V následnej diskusii sa niektorí poslanci vyjadrili, že oni nevedeli o sume 100€ za tri hodiny. Podľa nich šlo o sumu za celé zastupiteľstvo v akejkoľvek dĺžke. Zhodli sa na neskoršom opätovnom prerokovaní podmienok spolupráce.

 

Občan Rambala, opätovne vystúpil so žiadosťou o povolenie ambulantného predaja na nábreží Oravskej priehrady. Napriek jeho vystúpeniu aj na predchádzajúcom zastupiteľstve vedenie mesta nedospelo k žiadnemu riešeniu, a tak vec ostáva naďalej v štádiu riešenia.

 

Poslanci mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili nákup osobného automobilu značky Nissan, ktorého obstarávacia cena je nižšia ako maximálny strop (určený uznesením predchádzajúceho zastupiteľstva) 17 000 €. Automobil je potrebný pre prácu mestskej polície, keďže Súčasné vozidlo Škoda Felícia je v pokročilom stave korózie.

 

Mesto sa rozhodlo riešiť bytovú výstavbu stavbou ďalšieho 32 bytového domu na Slnečnej ulici. Vedľa už existujúcich 12 - poschodových bytoviek. K nasledovnému bodu sa nezaujalo, žiadne súhlasné, alebo nesúhlasné stanovisko. Vec sa presunula na ďalšie došetrenie.

 

Poslanci sa zaoberali aj prístavbou Kultúrneho domu, ktorý je v zlom stave, zateká doň a objavuje sa pleseň. Podľa predsedu finančnej komisie by bola realizácia možná do troch rokov aj bez nutnosti vziať si úver. Momentálne sa rozhoduje medzi dvoma alternatívami. Schválením uznesenia MsZ vyjadrilo podporu prístavbe Kultúrneho domu. Jeden poslanec sa zdržal. Nešlo však o výber konkrétnej alternatívy, ale vyjadrenie kladného stanoviska. Vec sa naďalej rieši.

 

Stav hlasovania: Vybudovanie plávajúcej fontány v lagúne na nábreží Oravskej priehrady. Za 2 proti 2 zdržali sa 9.

 

Vydávanie mestských novín pod názvom Námestovčan je schválené. Hlasovanie sa zdržali dvaja poslanci, zvyšní boli za.

Mestské zastupiteľstvo schválilo nasledovnú redakčnú radu.

Kitaš

Bolibruch

Kozoň

Branický - prisľúbil bezplatnú grafickú stránku novín.

Jaňák

Rentka

Veľjačik

 

Na zasadnutí bol prítomný aj aktuálny majiteľ pozemkov pri materskej škôlke IX. na Bernolákovej ulici. Pán Chomát žiadal odhradenie pozemku a odstránenie preliezok, pieskovísk. Žiadosť pána Chomáta mesto presunulo na najbližšie zastupiteľstvo. Nedohodli sa na rozumnej cene pán Chomát žiadal v prípade odkúpenia pozemkov mestom, 80€/m2.

Situáciu ohľadom parkovania na nábreží pre osobné automobily mestské zastupiteľstvo opäť nevyriešilo. Podnikatelia sú ochotní zaplatiť za čistenie technickým službám, pod podmienkou, že mesto zruší spoplatnenie. Predseda finančnej komisie však navrhuje, prerátať, či mesto nezarobí viac na výbere parkovného. Prvotný dôvod zavedenia parkovného bolo zabezpečenie čistoty a momentálne mesto aj napriek faktu, že bude poriadok zabezpečený váha so zrušením.

Nakoniec možno bude na Oravskej priehrade vybudovaný aj Aquapark. Mesto si predvolá investorov na konzultáciu.

Poslanec Tomáš Kuchárik predniesol návrh na zavedenie kamerového systému na ochranu novovytvoreného športového areálu.

V tomto zhrnutí, sme sa pokúsili v skratke priblížiť najzaujímavejšie momenty zasadnutia mestského zastupiteľstva. Samozrejme, určitým bodom sa vrátime a budeme sledovať vývoj situácie.

 

Autor je zakladateľ: http://www.facebook.com/pages/Kolkyho-Spravodaj/197378410277085?ref=ts

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?