Nová tvár Oravskej priehrady

Autor: Michal Kolčák | 16.6.2011 o 12:32 | (upravené 16.6.2011 o 13:08) Karma článku: 6,20 | Prečítané:  2154x

Nábrežie Oravskej priehrady dostáva, vďaka dotáciám z Európskej únie, novú tvár. Okrem upraveného vstupu do vody, pribudnú aj cyklotrasy, detské ihriská, verejné osvetlenie a nová zelená výsadba.

Projektová dokumentáciaProjektová dokumentáciawww.namestovo.sk

 

NÁMESTOVO 16. júna - Panorámu nábrežia Oravskej priehrady v posledných dňoch narušili ťažké mechanizmy a stavební robotníci. Začala sa tak plánovaná revitalizácia. Tento projekt je výsledkom úspešného využitia štrukturálnych fondov. „Štyri roky tu bola možnosť čerpať finančné zdroje z Európskej únie. My sme pomaly na 100 percent úspešní," dodal primátor Ján Kadera. Celková hodnota projektu, podľa informácií zverejnených na mestskej webstránke, je viac ako 1,25 milióna Eur, z ktorých 95 percent uhradí Európska únia a päť percentnou spoluúčasťou prispeje radnica zo svojho rozpočtu.

Šport a relax na priehrade

V minulých rokoch rekreantom prekážala čistota vody a neupravený vstup do Oravskej priehrady. Keďže za kvalitu vody mesto nie je zodpovedné, rozhodli sa upraviť, aspoň, vstup do priehrady. „Súčasťou projektu bude úprava brehov priehrady tak, aby bol vstup do vody čistý, bez blata, s možnosťou opaľovania sa na vytvorených terasách," uviedol prednosta Mestského úradu Milan Rentka. V okolí priehrady vznikne športovo-relaxačný areál s vybudovanými chodníkmi, cyklotrasou, dvomi detskými ihriskami. Pribudnú stĺpy verejného osvetlenie a nová zelená výsadba.

Nové hľadisko a backstage

Novú tvár dostane aj amfiteáter, ktorý je v lete centom kultúrneho diania na Oravskej priehrade. „Zrekonštruované bude celé hľadisko amfiteátra, vymenené lavice na sedenie a upravené cestičky medzi nimi, aby boli bezpečné a dalo sa tam pohodlne pohybovať," povedal Rentka. Okrem hľadiska pribudne za amfiteátrom objekt určený účinkujúcim a návštevníkom nábrežia. Jeho súčasťou budú šatne a verejné toalety. „Vymenená bude tiež dlažba v okolí amfiteátra a pribudnú nové lavičky na posedenie s pohľadom na vodu Oravskej priehrady," priblížil novu tvár nábrežie Rentka.

S revitalizáciou sa začalo v apríli a potrvá do jesene. V tejto súvislosti sme sa opýtali prednostu, či je ohrozený každoročný kultúrny program, ktorý prebieha takmer celé leto, na nábreží. „Prvá veľká akcia v amfiteátri je Verím Pane v polovici júla. Do tej doby by mal byť amfiteáter hotový. Ostatné akcie by mali nasledovať bez problémov," odpovedal

 

Autor je zakladateľom: http://www.facebook.com/pages/Kolkyho-Spravodaj/197378410277085?ref=ts

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?