Sihelské turbo 2011

Autor: Michal Kolčák | 3.9.2011 o 16:57 | (upravené 3.9.2011 o 21:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  733x

Tri desiatky traktorov a náročná trať, ktorú bolo potrebné dodatočne zalievať. To všetko prispelo k hojnej účasti na piatom ročníku. Organizátorom sa podarili odstrániť aj problémy s dopravou, ktoré sa vyskytli v minulých rokoch.

Ján Kvasničák z Oravského VeseléhoJán Kvasničák z Oravského VeseléhoMartin Buzna

Viac ako tri desiatky traktoristov sa po piatykrát zišli v Sihelnom, aby ukázali svoje schopnosti a zručnosti v jazde na traktoroch. Predviedli sa na vlastných, podomácky vyrobených, strojoch. Tohtoročná účasť je dôkazom toho, že aj piaty ročník Sihelského turba sa teší obľube ako účastníkov, tak aj divákov.

Riaditeľ pretekov bol s organizáciou spokojný, „myslím si, že je to dobré, hlavne čo sa týka dopravy, tak tá tohto roku vyšla," povedal Marián Staš, „vlani boli problémy s dopravou. Teraz sme to zariadili inak a prišli nám pomôcť aj príslušníci policajného zboru," dodal. Usporiadatelia si pripravili nový, podľa ich slov, náročnejší terén. Dôvod, ktorý ich viedol k začatiu organizovania súťaže, nám prezradil Marián Staš, „chceme konkurovať ďalším dedinám."

Okrem 34 súťažiacich sa na trati objavili aj tri traktory továrenskej výroby. Podľa slov Mariána Staša, „chceli vyskúšať trať." Najdlhšiu cestu, kvôli účasti, prekonal súťažiaci zo Sabinovského okresu. Kvôli technickým problémom na jeho traktore sa v súťaži dlho neudržal.

Cieľom prvej disciplíny bolo prejsť trať v čo najkratšom čase. Odvážnejší si mohli za traktor pripnúť pneumatiku. Po úspešnom prejdení sa im odrátala minúta z celkového času.  O tom, že to nie je jednoduché sa diváci presvedčili na vlastné oči. Aj najzručnejší šoféri sa vytrápili v bahennej jame, ktorú kvôli peknému počasiu museli organizátori dodatočne zalievať. Šikovnejší a hlavne tí s pohonom 4x4 sa z nej dostali a pokračovali v prejazde. Pre ostatných bol pripravení najstarší účastník so svojim traktorom a navijakom.  Súťaž sa skladala z ďalších disciplín. Rýchlosť si zmerali v šprinte a zručnosť v slalome. Na záver pri preťahovaní lanom si majitelia overili silu svojich traktorov.

Ocenenia sa udeľovali v dvoch kategóriách v závislosti od pohonu. V kategórií 2x4 sa z víťazstva tešil Ján Sameliak za ktorým nasledovali Ján Pňaček a Martin Čučka. Táto kategória mala 10 súťažiacich.  Až 24 strojov sa predviedlo v kategórií 4x4. Prvé miesto patrí Jozefovi Majkutovi. Dušan Staš zameškával za víťazom 12 sekúnd. Bronzovú priečku obsadil Miroslav Jančo.

Chceli sme vedieť, aký najzaujímavejší traktor sa zúčastnil aktuálneho ročníka. „Tu nie je o čom vravieť. Najzaujímavejší je traktor s predným mulčovačom haluziny," pohotovo zareagoval Staš. Majiteľom je Ján Kvasničák z Oravského Veselého, pripadlo mu štartovné číslo 23. Zaujímavé neboli len vzhľady jednotlivých strojov, ale aj názvy, ktoré im dali hrdí majitelia. Na trati sa tak predvádzal, Shrek, Otrok, Nervák a ďalší.

Článok bol uverejnený v regionálnych novinách Oravec.

Viac z mojej tvorby www.k-s.ic.cz

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?