Kazanská ikona prvýkrát na Slovensku

Autor: Michal Kolčák | 1.10.2011 o 21:04 | (upravené 1.10.2011 o 21:11) Karma článku: 6,79 | Prečítané:  1755x

Stigmatizovaná mystička prišla vyrozprávať veriacim svoj príbeh. Obraz, ktorý ronil olivový olej, po tridsiatich rokoch opustil dom manželov a jeho prvá cesta viedla práve na Slovensko.

Myrna NazzourMyrna NazzourMichal Kolčák

Tradičná svätá omša v Námestove bola posledný septembrový štvrtok výnimočná. Plný kostol veriacich sa tu, okrem iného, zhromaždil aj kvôli návšteve z ďalekej Sýrie. Príbeh vizionárky Myrny Nazzour prišla vyrozprávať hlavná protagonistka. 

"Keď Vás takto všetkých vidím, spomínam si na odkaz panny Márie, ktorá povedala. Deti moje je to sviatok pre mňa, keď vás vidím takto spolu," začala rozprávanie Myrna pôvodným menom Maria Al-Akhrass. Začiatky jej príbehu siahajú do čias, keď mala 18 rokov. Pol roka po svadbe sa začal počas modlitby objavovať na Máriiných rukách olej. O päť dní neskôr, obraz panny Márie, ktorý je kópia kazanskej ikony, prvýkrát ronil olej. Viaceré testy potvrdili, že ide o 100 percentne čistý olivový olej. Avšak, tento nezanechával žiadne škvrny, narozdiel od prírodného. Odvtedy sa stal dom manželov Nazourovcov pútnickým miestom. Po prvýkrát po tridsiatich rokoch, obraz opustil dom manželov a jeho prvá cesta viedla práve na Slovensko.

Ako nám Myrna prezradila od roku 1978 putuje po rôznych krajinách a šíri svedectvo medzi ľuďmi. Zaujímalo nás, aké posolstvo chce pri stretnutiach odovzdať ľuďom. "Dôležité je to čo chce pán povedať. Poveril ma aby som šla a oznámila celému svetu, že majú pracovať na jednote," odpovedala vizionárka. "Mojim poslaním je posúvať božie slove k ľuďom," dodala. Myrna nebola na Slovensku po prvýkrát. Aj počas, v poradí tretej, návštevy sa tešila z veľmi pekného prijatia. "To, čo som videla na Slovensku je viera, pokora a mňa sa to hloko dotýka," neskrývala nadšenie Maria Al-Akhrass.

Nadšená bola aj prítomnosťou najmladších veriacich počas bohoslužieb u nás aj v Poľsku. Podľa jej názoru, "je na Slovensku ešte stále pravá viera, ale je v nebezpečenstve". Cez pánove posolstva by ju rada posilnila. "Začnite doma vo svojich rodinách," to je podľa Myrny cesta ako zachrániť vieru na Slovensku.

Čím sa zaslúžilo Námestovo o to, že Myrna Nazzour prišla do tejto farnosti" Odpoveď sme sa pokúsili získať u miestneho dekana. "Aktívni veriaci sa dozvedeli o jej pobyte na Slovensku a pozvali ju sem s mojim súhlasom," povedal Blažej Dibdiak.


Prítomní netajili radosť zo stretnutia. "Mám z nej úžasný pocit," reagovala veriaca. Niektorí prišli touto cestou prosiť o pomoc. "Mám ťažobu v srdci, lebo mám problém v rodine. Prosila som pannu Máriu, aby mi ho pomohla vyriešiť," priznala, so slzami v očiach, staršia pani. "Myslím, že mi to dosť dalo. Je to o to krajšie, že sa to stalo žene v normálnej rodine," odpovedal jeden z prítomných pánov. "Povzbudilo ma to vo viere," prezradil nám ďalší veriaci. Svojsky pocit ná opísala istá pani, "mala som pocit dieťaťa pri svojej matke".

Sýrska mystička cestuje po celom svete a na Slovensko prišla na pozvanie metropolitu Mons. Jána Babjaka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?